SPOTKANIE 9 XII 2013

Relacja ze spotkania z Janem Pietrzakiem 9 XII 2013 r.

Co zrobimy z naszą wolnością? – na to i inne pytania odpowiadał w Klubie Zygmuntowskim Jan Pietrzak, człowiek-instytucja, założyciel kabaretów „Hybrydy” i „Pod Egidą”, satyryk, pieśniarz i humorysta.

„Z patriotyzmu nie muszę się tłumaczyć – mówił w rozmowie z prowadzącym, Krzysztofem Janickim – podobnie jak nikt nie tłumaczy się z miłości do swoich dzieci, rodziców czy dziadków. Kocham Polaków.”

Patriotyzm Jana Pietrzaka zrodził obok jego twórczości artystycznej także Towarzystwo Patriotyczne – fundację, której misją jest wspieranie dzieł i postaw służących dobru narodu polskiego. Nasz gość zaznaczył, że tym bardziej cieszy go spotkanie z osobami tworzącymi Fundację im. Zygmunta Starego, której przyświecają podobne idee.

Spotkanie – obok żartów, które wzbudzały u licznie zebranych gości salwy śmiechu – urozmaicił występ Jana Pietrzaka. Satyryk zaśpiewał przy własnym akompaniamencie kilka pieśni, m.in. „Plagi Tuska”.

Galeria ze spotkania z Janem Pietrzakiem