Projekt Zielony Kraków

11 czerwca 2014 r. w Sali Zielonej kamienicy „Pod Gruszką” zebrał się zespół realizujący projekt Zielony Kraków. Celem projektu jest poprawa jakości powietrza w Krakowie, zwłaszcza w miesiącach jesiennych i zimowych.

2014-06-11 zielony kraków 1

 

 

 

 

 

 

 

 

Sezon grzewczy w połączeniu z brakiem liści na drzewach ma fatalny wpływ na to czym oddychamy. Projekt zakłada posadzenie jak największej ilości odpowiednich gatunków drzew iglastych, posiadających zdolności absorpcji zanieczyszczeń oraz produkcji tlenu.

Na spotkaniu ustalono listę zadań, którymi w pierwszej kolejności zajmą się wolontariusze. Jest to wybór odpowiednich drzew, odpornych na zasolenie i ogólnie trudne warunki środowiska, oraz opracowanie planów zagospodarowania miasta pod kątem możliwości obsadzenia ich zielenią, a także pozyskanie do tego celu potrzebnych partnerów.

Osoby uczestniczace w spotkaniu prezes fundacji Krzysztof Budziakowski, koordynatorka projektu dr Elżbieta Markowska-Kozak, Elżbieta Gorzkowska, Magdalena Żyła, Jacek Graff, Apolinary Żuchowicz, pan Owczarek, Mateusz Budziakowski oraz Tomasz Bołd.