14.10 Ochrona symboli

14 października odbyło się spotkanie zespołu Ochrona Symboli. Pod kierownictwem nowego koordynatora, pana Tomasza Guzika, omawiano plan działań na bieżący rok akademicki.

Za tegoroczny priorytet uznano opracowanie aktu legislacyjnego chroniącego polskie symbole narodowe, który uzupełniłby obecne luki w prawie polskim. Zadanie to zdecydował się pilotować pan mec. Stefan Płażek.

Zespół planuje także monitorować sposób eksponowania flagi w dniu 11 listopada na najważniejszych budynkach publicznych miasta Krakowa. Raport z tego wydarzenia publikowany będzie na naszej stronie internetowej.

14 X_nW spotkaniu wzięli udział: koordynator Tomasz Guzik, Aleksandra Malinowska, Magdalena Żyła, Stefan Płażek i Andrzej Grzeszczuk.