26 V Film o Krymie w Klubie Z.

537135_261769717334269_470029241_n26 maja obejrzeliśmy w Klubie Zygmuntowskim film dokumentalny „…Jedźmy nikt nie woła…” w reżyserii Artura Ludwika Zakrzewskiego. Po projekcji odbyło się spotkanie z autorem, który od dwudziestu paru lat, co roku odwiedza Krym, mieszkając tam niekiedy nawet kilka miesięcy. Film jest więc bardzo osobistą prezentacją tego miejsca,ludzi tam mieszkających i ich historii. Jak powiedział Artur L. Zakrzewski: „Fenomen miejsca spotkania, wspólnoty wspólnot, oczami mieszkańców – bardzo różnych, tworzy obraz tego świata, wierny i bogaty, choć w przedstawieniu niemożliwy do wyczerpania.” Spotkanie odbyło się jak zwykle przy ul. Szczepańskiej 1, na I piętrze o godz.18.00 w Sali Baltazara Fontany kamienicy „Pod Gruszką”.

Filmem tym rozpoczęliśmy cykl pokazów filmów prezentujących rzeczywistość w autorski sposób. Mamy nadzieję przyczynić się tym do zintensyfikowania dyskusji o otaczającym nas świecie.